За 7 днів екочеленджу зі зменшення харчових відходів, я помітила такі результати:
1 день: було набагато легше, так як не було потрібно набивати шлунок далі, коли вже і так була сита.
2 день: вирішила почитати, скільки в середньому людина споживає та викидає їжі за 1 рік. За статистикою, здорова доросла людина споживає від 2,5 до 3,5 кілограм на день, а оскільки інформації на рік мені знайти не вдалося, помноживши на 365(днів), я дізналася, що на одну людину припадає 912,5 кілограми та викидає близько 100 кг харчових відходів на рік.
3 день: Я дослідила, як зменшення харчових відходів впливає на навколишнє довкілля: зменшення харчових відходів сприяє сповільненню забруднення води та ґрунтів; зменшує викиди парникових газів, як, наприклад, CO2: молочні та мʼясні продукти виділяють велику кількість метану, вуглекислого газу та оксидів азоту. До речі, зменшення викидання цих харчових продуктів допоможе заповільнити зміну клімату, адже саме ці г ази мають великий вплив на наші природні умови.
4 день: нещодавно, я знайшла фото зі своєю улюбленою їжею з новусу, та вирішила скористатися цим як прикладом для порівняння кількості споживання їжі: на синій тарілці порції раніше та на більш голубій- порція зараз.
5 день: знайшла спосіб боротьби із запобіганням харчових відходів, якщо навіть за умови вже зменшених мною порцій я почуваюся ситою: якщо це фрукти/овочі, що в придатному стані для споживання їжі, то ставити назад у холодильник замість того, щоб викидати їх. Молочні та м‘ясні продукти: прочитавши статтю про те, що саме ці продукти сприяють зміні клімату, я ставлю їх у пріоритет споживання першими, щоб уникнути їхнього викидання. Каші/пюре/макарони- якщо кількість значна- ставити назад у холодильник, накривши тарілкою на всякий випадок. Якщо порції малі- відавати песикам, вони за це мене більше люблять.
6 день: оскільки на вихідних я не писала пости, я вирішила порівняти об‘єми споживання їжі у школі та вдома, та, на мою думку, у школі має бути вибір розміру порції, адже я давно помітила, що є 3 типи глибоких тарілок, що можуть значно посприяти зменшенню об‘єму харчових відходів. Хтось може перейти з великої на середню тарілку, а хтось із середньої на маленьку.
7 день: думаю, я буду й далі притримуватися меншого об‘єму порцій, адже, як я вже зазначила раніше, деяка їжа сприяє нашим природнім умовам(клімат, забруднення ґрунтів або велика потрібність у воді для створення певних харчових продуктів).
Рефлексія: я дотримуюся думки, що школа дійсно має давати учням та учителям вибір, який об‘єм супу вони хочуть зʼїсти адже це дійсно посприяє на зменшення харчових відходів. Також, встановити ліміти на те, скільки йогуртів/овочів/солодощів діти та учителі можуть брати. Це допоможе запобігати викиданню ще придатних для споживання продуктів та зможе дати можливість іншим дітям бути ситими, також.